Доступність посилання

29 Червень 2017, Київ 12:11
Новини | Події

СБУ скасувала заборону на в’їзд в Україну меру Перемишля


Служба безпеки України скасувала заборону на в’їзд в Україну меру польського міста Перемишля Роберту Хомі. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила речниця відомства Олена Гітлянська.

«Ми розуміємо, що заборону в’їзду меру Перемишля активно намагалася використати «третя» сторона для внесення розколу у стосунки між Україною та Польщею. Впевнені, що ця ситуація не зашкодить розвитку двосторонніх стосунків з братнім польським народом», – написала вона.

Гітлянська зауважила, що рішення про заборону чи скасування заборони на в’їзд до України будь-якої особи ухвалюється з урахуванням комбінації безпекових та міжнародних чинників.

17 січня мер Перемишля Роберт Хома під час перетину українського кордону був поінформований українськими прикордонниками, що, згідно з рішенням СБУ, йому заборонено в’їзд в Україну терміном на 5 років. На брифінгу у Перемишлі Роберт Хома назвав інцидент на кордоні «безпрецедентною подією».

У СБУ повідомили, що Хомі заборонили в’їзд в Україну через його участь в антиукраїнських заходах у Перемишлі. Також у відомстві зазначили, що Хома цілеспрямовано розпалював міжетнічну та міжнаціональну ворожнечу.

Після цього заступник глави Міністерства закордонних справ Польщі Ян Джеджичак, якого цитувало польске видання «Rzeczpospolita», заявив, що відносини Варшави і Києва залежать від скасування заборони на в’їзд до України Хоми і МЗС Польщі здивоване таким рішенням СБУ. Міністерство закордонних справ України передало ноту польської сторони щодо заборони в’їзду меру Перемишля до компетентних органів.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG