Доступність посилання

ТОП новини

Київ відправив Росії ноту протесту через спроби церкви забрати частину об’єктів «Херсонеса»


Заповідник «Херсонес Таврійський», архівне фото
Заповідник «Херсонес Таврійський», архівне фото

Міністерство закордонних справ України надіслало ноту протесту МЗС Росії у зв’язку зі спробами Кримської і Сімферопольської єпархії відібрати частину заповідника «Херсонес Таврійський» в анексованомуКриму.

Як повідомляє прес-служба відомства, перебуваючи в списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, «стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора вимагає особливого режиму захисту, передбаченого положеннями Конвенції ЮНЕСКО про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини 1972 року, що стороною якої є Росії».

МЗС України наголошує, що будь-яке втручання у цілісність об’єктівкультурної спадщини, що перебувають на тимчасово окупованій території Криму, розцінюватимуться Києвом як порушення Росією своїх обов’язків як держави-окупанта.

Напередодні Московський патріархат в особі протоієрея Кримської і Сімферопольської єпархії Сергія Халюти висунув претензії на 24 об’єкти музею-заповідника «Херсонес Таврійський». За словами директора «Херсонеса» Світлани Мельникової, передача в користування церкви об’єктів заповідника «завдасть йому величезних збитків»

Сімферопольська і Кримська єпархія у 2016 році направляли запит у «Росмайно» про передачу об’єктів заповідника в безоплатне користування. Тоді запит відхилили, пославшись на те, що перелік документів був неповний.

Заповідник «Херсонес Таврійський» входить у список українських об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Після незаконної анексії Криму Росією в 2014 році організація не проводить моніторинг збереження цінностей музею-заповідника.

XS
SM
MD
LG