Доступність посилання

ТОП новини

У Криму суд продовжив арешт чотирьох фігурантів ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір»


(©Shutterstock)

У підконтрольному Кремлю суді Криму всім чотирьом фігурантам ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» продовжили арешт до 8 квітня 2017 року. Про це повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Раніше сьогодні суд залишив під арештом Вадима Сірука і правозахисника Емір-Усеїна Куку.

Фігуранти ялтинської справи «Хізб ут-Тахрір» перебувають у в’язниці вже понад півроку. Перших чотирьох обвинувачених заарештували 11 лютого 2016 року. Найбільш відомий з них – член Контактної групи з прав людини Емір-Усеїн Куку. Крім нього, були затримані алуштинець Муслім Алієв і житель села Краснокам’янка Енвер Бекіров, які працювали будівельниками, а також торговець квітами з Ялти Вадим Сірук.

Правозахисники вважають заарештованих ялтинців політичними в’язнями.

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши до списку 15 об’єднань, названих «терористичними». Цю заборону Москва поширює і на територію України в окупованому Криму.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG