Доступність посилання

ТОП новини

Білий дім заперечив повідомлення про необізнаність Трампа щодо ядерного договору з Росією


Президент США Дональд Трамп під час розмови з російським лідером Володимиром Путіним, 28 січня 2017 року
Президент США Дональд Трамп під час розмови з російським лідером Володимиром Путіним, 28 січня 2017 року

Білий дім 9 лютого спростував повідомлення, нібито президент США Дональд Трамп під час своєї першої телефонної розмови з президентом Росії Володимиром Путіним не був обізнаний про положення договору про скорочення та обмеження стратегічних наступальних озброєнь.

Речник Білого дому Шон Спайсер заявив, що Трамп знав про договір, який коротко називають New START, укладений за правління адміністрації Барака Обами, і зробив у розмові паузу, бо «потребував думки» консультантів.

Агенція Reuters повідомляла, що 28 січня в спілкування з російським лідером Трамп зробив паузу, щоб запитати своїх помічників про цей договір. Також у повідомленні Reuters ішлося про те, нібито Трамп засудив цей договір під час розмови, назвавши його невигідним для США, натомість Путін пропонував продовжити дію домовленостей ще на п’ять років.

Трамп критикував договір New START ще під час виборчої кампанії. Укладена 2010 року домовленість обмежує стратегічні арсенали обох країн на рівні 1550 розгорнутих ядерних боєголовок. Дія договору закінчується в 2021 році, за згодою сторін він може бути продовжений ще на 5 років.

У грудні 2016 року Трамп заявив, що Сполучені Штати мають «значно зміцнити і розширити свій ядерний потенціал». Того ж дня Путін заявив, що головною військовою метою Росії в 2017 році має стати посилення свого ядерного потенціалу.

XS
SM
MD
LG