Доступність посилання

ТОП новини

Чорногорія: з лідерів проросійської опозиції зняли імунітет


Опозиційні лідери Андрія Мандич (п) і Мілан Кнезевич під час акції протесту своїх прихильників під стінами парламенту Чорногорії, Подгориця, 15 лютого 2017 року

Парламент Чорногорії на вимогу прокуратури 15 лютого позбавив депутатської недоторканності лідерів опозиційного «Демократичного фронту» Андрію Мандича і Мілана Кнезевича у зв’язку з підозрами в причетності цих політиків до спроби силового захоплення влади. Рішення одноголосно підтримали депутати з владної коаліції.

Найближчим часом обидва політики, які виступають проти приєднання Чорногорії до НАТО і за розвиток тісних зв’язків з Росією, можуть бути заарештовані.

Мандич і Кнезевич разом із сотнями своїх прихильників прийшли 15 лютого до будівлі парламенту до початку засідання, вимагаючи від чорногорської влади припинити переслідування опозиціонерів. Будівля парламенту оточена поліцією.

Мандича і Кнезевича підозрюють в організації злочинної групи, яка, за даними прокуратури Чорногорії, планувала влаштувати заворушення, захопити держустанови і вбити тодішнього прем’єра Мила Джукановича після закінчення виборів 16 жовтня 2016 року.

У цій справі також проходять близько 20 громадян Сербії і двоє російських громадян.

Мандич і Кнезевич називають звинувачення проти них «фікцією».

Росія заперечує причетність, але активно підтримує місцеві групи, які виступають проти вступу Чорногорії у НАТО.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG