Доступність посилання

ТОП новини
21 квітня 2021, Київ 23:23

«Справа 2 травня»: громадське розслідування прогнозує позови проти України до ЄСПЛ


Сутички в Одесі, 2 травня 2014 року

Незалежні експерти громадської «Групи 2 травня», яка була створена для альтернативного розслідування масових сутичок в Одесі 2 травня 2014 року, прогнозують позови проти України до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). Відповідну заяву учасники громадського розслідування зробили 16 лютого в Одесі, передає кореспондент Радіо Свобода.

На думку експертів групи, це пов’язано з порушенням одного з принципів справедливого суду – розгляду кримінальної справи у «розумні строки».

«Поки що неможливо сказати, коли будуть винесені вироки. Отже, варто очікувати позови проти України до ЄСПЛ», – зазначили члени «Групи 2 травня».

Також вони навели статистику, що зі 100 судових засідань у «справі 2 травня», які відбулися протягом двох років у Малиновському районному суді Одеси, лише 20 було присвячено вивченню доказів. Решта була зірвана або перенесена через неявку сторін.

В організації сутичок українських і проросійських активістів зі стріляниною з вогнепальної та травматичної зброї, що сталися на Грецькій площі Одеси 2 травня 2014 року і призвели до загибелі шістьох людей, обвинувачуються понад 20 «антимайданівців». П’ять фігурантів справи перебувають під вартою. Це – Сергій Долженков, Сергій Корчинський, Владислав Романюк та громадяни Росії Євген Мефьодов і Максим Сакаулов. Їхню справу розглядає Малиновський районний суд Одеси. Цього тижня арешт п’ятьох фігурантів продовжили до 14 квітня.

«Група 2 травня» була створена для альтернативного розслідування масових сутичок в Одесі 2 травня 2014 року, під час яких загинули (в тому числі померли в лікарнях) 48 людей, понад 200 були поранені.

Група розпочала роботу через 10 днів після подій. В її складі журналісти, представники громадськості, експерти. На основі вивчення фото- і відеоматеріалів, стрімів ЗМІ з місця подій, інтерв'ю учасників і свідків, запитів в держструктури, аналізу отриманих даних «Група 2 травня» відновила хронологію подій того дня, спростувала деякі найбільш поширені чутки навколо пожежі в будівлі профспілок на Куликовому полі.

У грудні 2016 року на каналі «UA: Перший» показали створений «Групою 2 травня» документальний фільм «Одесская трагедия: кровавый след «русской весны». В стрічці розповідається про те, як навесні 2014 року провалилася спроба встановлення так званої «Одеської народної республіки», яка мала стати аналогом самопроголошених «народних республік» на Донбасі.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG