Доступність посилання

ТОП новини

Держприкордонслужба: у складі «гумконвою» Росії були автомобілі РХБ-захисту


Російський так званий «гуманітарний конвой» у Ростовській області, січень 2015 року
Російський так званий «гуманітарний конвой» у Ростовській області, січень 2015 року

У Державній прикордонній службі України заявляють, що у складі так званого «гуманітарного конвою» Росії був автомобіль радіаційного, хімічного і біологічного захисту.

«Особливістю цього «гумконвою» є те, що у його складі через пункт пропуску «Матвеєв Курган» пройшов спеціалізований автомобіль РХБ-захисту», – сказав помічник голови Держприкордонслужби України Олег Слободян.

На сайті ДПСУ уточнили, що таких автомобілів загалом було два, і вони не є гуманітарним вантажем першої необхідності.

При цьому Слободян зазначив, що українська сторона здійснювала лише візуальне спостереження за «гумконвоєм» без виконання контрольних функцій.

Також Слободян повідомив, що загальна кількість автомобілів у складі «гумконвою» не відповідала тій, що була заявлена у попередній ноті МЗС Росії, оскільки у документі йшлося лише про 20 автомобілів, а через кордон пройшли дві колони, у складі яких були 25 машин.

Сьогодні раніше російська сторона заявила про відправлення в неконтрольовані українським урядом частини Донецької та Луганської областей 60-го «гумконвою». Як стверджують в МНС Росії, основна маса вантажу – це харчі, предмети першої потреби, а також «дитячі продуктові набори, призначені дітям до одного року».

Москва майже два місяці не надсилала своїх «гумконвоїв» на окуповану частину Донбасу. Останній, 59-й із них, перетнув кордон України 22 грудня 2016 року.

Це також найменший за кількістю автомобілів та масою вантажу «гумконвой». Наприкінці 2016-го в складі такого каравану перебували понад 40 машин, раніше Росія надсилала близько 100 автомобілів.

В МЗС України неодноразово вимагали від Росії припинити порушення суверенітету України під приводом доставки «гуманітарної допомоги». Україна наголошує, що Росія введенням таких «гуманітарних конвоїв» без згоди і дозволу української сторони грубо порушує українське і міжнародне законодавство.

XS
SM
MD
LG