Доступність посилання

ТОП новини
24 Вересень 2018, Київ 22:09

Демонстранти в Македонії вимагали не давати офіційного статусу албанській мові


Учасники акції протесту в Македонії, 27 лютого 2017 року

Кілька тисяч людей увечері 27 лютого протестували в столиці Македонії Скоп’є проти політичної угоди, яка гарантувала б ширше використання албанської мови в етнічно розділеній країні.

Рух, який називає себе «За об’єднану Македонію», поширив у соціальних мережах заклики вийти на вулиці і протестувати проти цієї угоди. Більшість демонстрантів склали симпатики досі владної консервативної партії «ВМРО-ДПМНЕ» («Внутрішня македонська революційна організація – Демократична партія за македонську національну єдність»). Протестувальники пройшли від урядової будівлі до будівлі парламенту в Скоп’є, вигукуючи «Це не пройде», співаючи македонські народні пісні, а також тримаючи плакати з написами «Ні білінґвізму» та «Це наша червона лінія».

Протести відбулися по тому, як лідер опозиційних соціал-демократів Зоран Заєв заявив про підтримку формування нового уряду під його проводом трьома партіями албанської меншини. Ці партії поставили підтримку коаліційного уряду під керівництвом Заєва в залежність від ухвалення закону, який передбачає розширення меж офіційного використання албанської мови в Македонії, де місцеві албанці становлять близько чверті населення країни.

Албанська нині є офіційною мовою лише в тих місцях, де македонські албанці складають понад 20% населення.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG