Доступність посилання

ТОП новини
20 Лютий 2018, Київ 08:26

У Павлограді шахтарі вийшли на акцію протесту, вимагаючи підвищення платні


(фото ілюстраційне)

У Павлограді Дніпропетровської області шахтарі та громадські активісти провели акцію протесту біля адміністративної будівлі компанії «ДТЕК Павлоградвугілля» з вимогами підвищення заробітної плати працівникам шахт. За інформацією організаторів, в акції взяли участь понад двісті людей, цю кількість підтвердили і в адміністрації підприємства.

За словами учасників акції протесту, наразі заробітна плата на підприємстві в середньому складає 10 тисяч гривень, що, на їхню думку, є недостатнім із огляду на складні умови праці та інфляцію.

«Раніше ми отримували тисячу доларів на місяць за курсом 8 гривень за долар, а зараз це 300 доларів. Нам потрібна зарплата, щоб жити, а не виживати», – заявляли учасники акції.

Вони також ініціювали створення на підприємстві незалежних профспілкових організацій гірників і пообіцяли в разі невиконання їхніх вимог нові акції протесту.

Після завершення мітингу в компанії «ДТЕК Павлоградвугілля» повідомили Радіо Свобода, що в перебігу переговорів із учасниками акції досягли домовленості створити робочу групу «для подальшого цивілізованого продовження переговорного процесу».

На підприємстві зазначили, що павлоградські шахтарі зараз є найбільш високооплачуваними працівниками гірничої галузі в Україні: середні зарплати на підприємстві на третину вищі, ніж середні в галузі, і на 40% вищі, ніж у середньому у Дніпропетровській області. Наступне, 15-відсоткове підвищення зарплати працівникам підприємства заплановане на 1 квітня, запевнили в компанії.

«Щорічно, незважаючи на кризу і складну фінансову ситуацію на підприємствах, шахтарям піднімається зарплата. Цього року теж заплановано зростання зарплат у середньому на 15% із 1 квітня. ДТЕК постійно розвиває і модернізує підприємства, покращує умови праці шахтарів. З 2004 року, з моменту приватизації, інвестиції ДТЕК у павлоградські шахти склали майже 15 мільярдів гривень», – заявили на підприємстві.

Водночас в адміністрації підприємства заявили, що такі акції «дестабілізують ситуацію», бо в умовах блокади постачання вугілля з неконтрольованих Україною територій «від стабільної роботи павлоградських шахт» залежить уся теплогенерувальна галузь України.

ДТЕК – підрозділ фінансово-промислової групи System Capital Management, яку повʼязують із бізнесменом Рінатом Ахметовим. До вугільного блоку ДТЕК, зокрема, входить «ДТЕК Павлоградвугілля», що об’єднує 10 шахт.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG