Доступність посилання

ТОП новини

У Криму силовики попередили про неприпустимість проведення акції на честь Шевченка – Кузьмін


Леонід Кузьмін
Леонід Кузьмін

В анексованому Криму активіст Українського культурного центру Леонід Кузьмін отримав «попередження про неприпустимість порушення закону» від управління МВС Росії щодо Криму, яке йому надіслали в зв’язку з подачею активістами повідомлення про проведення в Сімферополі акції на честь українського письменника Тараса Шевченка.

Копію документа Леонід Кузьмін Опублікував 6 березня на своїй сторінці в Facebook.

«Ще раз сказали, що з квітами до Шевченка 9 березня не можна», – прокоментував фотографію кримський активіст.

У підконтрольній Кремлю адміністрації Сімферополя відмовили місцевим активістам у проведенні 9 березня заходи до Дня народження українського письменника, художника Тараса Шевченка. Адміністрація запропонувала подати документи повторно, «відповідно до вимог чинного законодавства».

У 2016 році активістам відмовили в проведенні заходу, викликали в управління російської прокуратури Криму, де попередили про неприпустимість проведення акції біля пам’ятника Шевченку.

У 2015 році сімферопольці планували провести мітинг біля пам’ятника Шевченку, проте сімферопольська адміністрація відмовила їм в цьому і погодила проведення мітингу в Гагарінському парку біля скульптури «Три грації». Незважаючи на це, активісти принесли квіти до пам’ятника Шевченкові на вулиці Севастопольській. Тоді співробітники поліції затримали організатора акції – Леоніда Кузьміна і ще двох активістів. За словами поліцейських, причина затримання – використання у ході мітингу української символіки, пізніше активістів відпустили, також був судовий розгляд.

Щороку 9 березня Україна і українська діаспора в усьому світі святкують річницю з дня народження українського поета і художника Тараса Шевченка.

XS
SM
MD
LG