Доступність посилання

ТОП новини

У США й НАТО висловили занепокоєння планами Косова створити армію


Члени Сил безпеки Косова на параді у Приштині 5 березня 2017 року
Члени Сил безпеки Косова на параді у Приштині 5 березня 2017 року

У США і в союзі НАТО висловили занепокоєння планами Косова перетворити свої нинішні легко озброєні «сили безпеки» на повноцінні збройні сили, що порушило б чинну косовську конституцію.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив, що вже попереджав косовських керівників, що такий крок без зміни конституції не принесе користі.

Якщо влада Косова доможеться просування цього плану, союз НАТО буде змушений скоротити нинішню співпрацю з косовськими силовими структурами, попередив він.

Так само й посольство США у Приштині виступило з заявою про занепокоєння планом створити збройні сили Косова без зміни конституції. Як заявили в посольстві, США готові до консультацій із цього приводу, але попереджають, що схвалення пропонованого владою Косова закону змусить Вашингтон переглянути двосторонню співпрацю і підтримку Сил безпеки Косова.

У вівторок президент Косова Хашим Тачі подав до парламенту законопроект про перетворення цих сил безпеки на армію, що він назвав «нормальним кроком суверенної й незалежної держави». Чинна конституція Косова не передбачає такої можливості. Для зміни ж конституції необхідні голоси депутатів парламенту, що представляють косовських сербів, які такої зміни не підтримають.

Косово, що одностороннім чином проголосило свою незалежність від Сербії, має з 2009 року легко озброєні Сили безпеки Косова, завдання яких можна порівняти з силами цивільної оборони і реагування на надзвичайні ситуації. Військовий захист частково визнаної держави забезпечують міжнародні сили, що перебувають там.

XS
SM
MD
LG