Доступність посилання

ТОП новини

Президент Чехії хоче скасування санкцій проти Росії


Мілош Земан
Мілош Земан

Президент Чехії Мілош Земан заявляє, що хоче скасування санкцій проти Росії і налагодження з нею взаємовигідних економічних відносин.

«Я агент Росії, а саме Володимира Путіна. Мушу також додати, що я агент президента Китаю. Тепер, як виглядає, я також агент американського президента Дональда Трампа. Я агент Ізраїлю, який я підтримую упродовж тривалого часу. Я хочу скасування санкцій проти Росії і взаємовигідні економічні відносини з Росією. Але насправді я агент лише однієї країни – Чеської Республіки», – заявив Земан 10 березня на прес-конференції у Празі, наступного дня після того, як оголосив, що балотуватиметься на наступний президентський термін.

Мілош Земан відомий своєю прихильністю до Росії і її президента Володимира Путіна. Але у Чехії президент має доволі обмежені повноваження, питання зовнішньої політики є виключною прерогативою уряду. Нинішній уряд Чехії заявляє, що наразі немає підстав говорити про скасування санкцій щодо Росії.

У п’ятницю Мілош Земан офіційно підтвердив, що висуватиме свою кандидатуру на посаду президента. Він наголосив, що не проводитиме передвиборчої президентської кампанії. «Не буду проводити жодної власної президентської кампанії. Буду до останніх хвилин виконувати всі свої президентські обов’язки», – заявив Мілош Земан.

Чеський президент у виступі також взяв зобов’язання «не нападати на жодного зі своїх суперників, а якщо він наступатиме на мене, то я не буду відповідати на ці напади». При цьому Мілош Земан зобов’язався «не брати участі у радіо чи телевізійних дискусіях».

Як повідомляють чеські ЗМІ, наразі очікують, що крім Мілоша Земана, до боротьби за посаду президента можуть вступити також відомий поет, автор слів до багатьох популярних пісень Міхал Горачек, голова Академїї наук Чехії Їржі Драгош, нинішній міністр оборони Чехії Мартін Стропніцький, дипломат і колишній посол Чехії у США і Росії Петр Коларж. Наступними місяцями мають з’явитися й інші претенденти.

Президент Чехії обирається на 5-річний термін. Перша каденція нинішнього, третього президента Чехії Мілоша Земана закінчується наприкінці цього року. Передбачається, що вибори президента Чехії відбудуться у січні 2018 року.

Земан, що часто поводиться як «проста людина з народу», має в Чехії досить велику популярність, хоча інтелектуальні кола часто різко критикують його за висловлювання чи дії.

XS
SM
MD
LG