Доступність посилання

ТОП новини

ГПУ: слідчі зібрали «беззаперечні й обґрунтовані» докази у провадженні щодо Януковича


Віктор Янукович

У Генпрокуратурі заявляють, що слідчі зібрали «беззаперечні й обґрунтовані» докази у кримінальному провадженні щодо колишнього президента України Віктора Януковича за звинуваченнями у державній зраді.

«Під час розслідування ми зібрали беззаперечні та обґрунтовані докази, які, на думкуобвинувачення, є достатніми для доведення вини Януковича у суді», – сказав військовий прокурор Руслан Кравченко, який представлятиме сторону обвинувачення у справі Януковича.

Він уточнив, що доказами у цій справі є показання свідків (понад 200 осіб), речові докази, документи, висновки експертів та відео- тафотодокази.

Також генпрокурор Юрій Луценко висловив сподівання, що «вину Януковича доведуть у відкритому, змагальному судовому процесі».

«Ми зібрали достатньо доказів цієї ганебної зради. Звертаю увагу: у нас все відбувається згідно з цивілізованими, європейськими стандартами. Вину буде доведено у відкритому, змагальному судовому процесі. Ми як сторона обвинувачення будемо робити все, щоб цей процес такимбув і завершився результативно», – сказав Луценко.

Сьогодні силовики передали кримінальне провадження щодо Віктора Януковича до суду.

Перед цим сьогодні захист Януковича заявив про «спробу неправомірного вручення обвинувального акту у справі про державну зраду».

Як сказав адвокат компанії «Aver Lex» Віталій Сердюк, який представляє інтереси Януковича, з 9 березня досудове розслідування у справі про державну зраду відбувається за загальною процедурою. Проте у прокуратурі це заперечили.

Януковича підозрюють у державній зраді, пособництві в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території України, а також пособництві у веденні агресивної війни.

У січні Печерський районний суд Києва надав дозвіл на заочне досудове розслідування щодо Януковича.

Наприкінці листопада 2016 року Янукович як свідок давав свідчення у форматі відео-зв’язку у справі щодо 5 бійців розформованого спецпідрозділу «Беркут». Тоді він повідомив у суді, що перебуває в російському місті Ростов-на-Дону.

Віктор Янукович є фігурантом кількох кримінальних справ в Україні, зокрема, щодо перевищення ним повноважень від листопада 2013-го до лютого 2014 року, щодо масових убивств активістів Майдану, а також за фактом захоплення ним державної влади 2010 року. Наразі жодне з цих проваджень не розглядається у судах по суті.

Янукович утік із України в лютому 2014 року після масових розстрілів учасників протестів на майдані Незалежності в Києві. Відтоді він переховується на території Росії.

XS
SM
MD
LG