Доступність посилання

ТОП новини

На Дніпропетровщині біля поля знайшли половецьку скульптуру XIІ століття


На Дніпропетровщині історики виявили рідкісну скульптуру половецького воїна

У Павлоградському районі Дніпропетровщини виявили рідкісну знахідку – кам’яну скульптуру, датовану XIІ століттям, періодом розквіту половецької культури. Інформацію про це у понеділок підтвердили в Дніпропетровському національному історичному музеї імені Дмитра Яворницького.

За даними завідувача відділу археології музею Олександра Старика, про незвичну знахідку – кам’яну брилу, що нагадує фігуру людини, – музейникам повідомили місцеві жителі. Виїхавши на місце, фахівці визначили, що це фігура половецького воїна.

«Половецьких кам’яних скульптур у нас в області дуже й дуже мало. Одна з найбільших колекцій на території України – в нашому, дніпропетровському історичному музеї, зараз їх у нас 97. Якщо ми привеземо й нову знахідку, то поповнимо свою колекцію. Ця статуя без голови, в дуже поганому стані. Але, тим не менше, будь-яка скульптура тієї доби допомагає розширити сферу історичних знань про епоху. Тим більше, що половецькі скульптури зазвичай з етнографічною точністю передають побут, елементи життя», – сказав Радіо Свобода Олександр Старик.

За його словами, знахідка потребує реставрації й детального вивчення.

«Ці скульптури зазвичай досить високі, зроблені з піщаника. Можливо, курган був розораний і фігуру викинули за межі поля. Місцеві жителі повідомили нам про те, що вона лежить в кущах у дуже поганому стані. Скульптура витримана в певному стилі, характерному для половців, обов’язкова риса – це руки під животом, які тримають чашу.», – розповів історик.

За словами музейників, вага скульптури складає до 800 кілограмів. Місце знаходження артефакту не розголошують, аби не принаджувати «чорних копачів».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG