Доступність посилання

ТОП новини
19 Березень 2018, Київ 09:26

НБУ за рішенням РНБО вводить санкції щодо «дочок» держбанків Росії – постанова


Національний банк за рішенням Ради національної безпеки і оборони вводить із 23 березня санкції стосовно дочірніх компаній російських державних банків, які працюють в Україні. Про це йдеться в постанові НБУ, яка була ухвалена напередодні, оприлюднена сьогодні, а набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.

На сайті НБУ повідомляється, що постанова ухвалена на виконання рішення РНБО від 15 березня.

«Постанова розроблена з метою забезпечення реалізації санкцій, застосованих до банків, зазначених у вказаному рішенні РНБО. Санкціями заборонено здійснювати будь-які фінансові операції цих банків на користь пов’язаних з ними осіб, зокрема, материнських структур», – йдеться в повідомленні.

16 березня президент України ввів у дію рішення РНБО, відповідно до якого санкції терміном на один рік будуть застосовані до публічного акціонерного товариства «Сбербанк», ПАТ «ВіЕс Банк», ПАТ «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк», ПАТ «ВТБ БАНК», ПАТ «БМ БАНК» «в частині запобігання виведенню капіталів зазначеними юридичними особами за межі України на користь пов’язаних із ними осіб».

7 березня «Сбербанк Росії» повідомив, що «готовий до обслуговування осіб, які звернулися з «паспортами» «ДНР» і «ЛНР», у всіх філіях банку». У Національному банку України заявили, що якщо інформація про обслуговування російським «Сбербанком» власників «паспортів» ОРДЛО підтвердиться, то НБУ ініціюватиме запровадження до цього банку санкцій.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG