Доступність посилання

ТОП новини

Радник міністра оборони: на складах у Балаклії половина вмісту – частини знятих із озброєння боєприпасів


На артилерійських складах біля Балаклії, де триває пожежа й вибухи, майже половина того, що зберігається, – компоненти знятих із озброєння боєприпасів, які розбирали, заявив радник міністра оборони і радник президента України, волонтер Юрій Бірюков.

Зокрема, за його словами, ракети, хаотичні старти й вибухи яких видно на відеозаписах, – це ракети від зенітно-ракетних комплексів «Куб», які в Україні зняті з озброєння.

Бірюков додав, що загалом на складах не було «ні 175 тисяч тонн, ні 125 тисяч тонн» боєприпасів, як заявляли раніше, – а «набагато менше», і плутанина пов’язана саме з наявністю цих знятих із озброєння компонентів.

Крім того, наголосив він, унаслідок пожежі вигоріли зовнішні майданчики зберігання, а заглиблені бетонні бункери-капоніри, де й зберігається «найголовніше, що було ціллю диверсії», – далі тримаються.

«Зараз детонація зменшилася, почали працювати танки – пробивають дорогу, підтягують спецтехніку», – написав він у фейсбуці.

Це повідомлення ще не підтверджене з інших джерел.

У ніч на четвер на складах артилерійських боєприпасів біля Балаклії Харківської області спалахнула пожежа й почали вибухати боєприпаси. Наразі говорять про одну поранену жінку. З околиць бази радіусом у 10 кілометрів евакуювали майже 20 тисяч людей. Узяти пожежу під контроль наразі не вдається. Як головну версію подій розглядають диверсію, хоча не виключають і версії недбалості. Міністр оборони Степан Полторак раніше, що пожежа не завдала значної шкоди обороноздатності України.

XS
SM
MD
LG