Доступність посилання

ТОП новини
22 Лютий 2018, Київ 22:59

У Казахстані почався заочний суд у справі мільярдера-втікача Аблязова


Мухтар Аблязов

У Казахстані 3 квітня почався заочний суд у справі мільярдера-втікача Мухтара Аблязова.

Ще троє підсудних у цій справі перебувають у залі суду в Алмати. Один із них визнав себе винним, ще двоє частково визнали провину.

Аблязов від 2009 року проживає в Європейському союзі.

Мухтара Аблязова, опозиціонера до влади президента Нурсултана Назарбаєва і колишнього керівника найбільшого комерційного банку Казахстану, «БТА Банку», звинувачують у створенні організованого злочинного співтовариства і розкраданні понад шести мільярдів доларів. В Україні і Росії проти нього висунули схожі звинувачення через розтрати в місцевих дочірніх банках «БТА Банку». Він заперечує звинувачення на свою адресу і називає їх політично мотивованими.

53-річного Аблязова арештували на півдні Франції наприкінці липня 2013 року, за повідомленнями, за запитом на екстрадицію, що надійшов із України. Крім того, такі ж запити надійшли і з Казахстану та Росії.

Його звільнили з-під варти у Франції у грудні 2016 року після того, як найвищий адміністративний судовий орган цієї країни, Державна рада, скасував указ уряду про його екстрадицію до Росії, виданий у вересні 2015 року, визнавши його виданим із політичних мотивів.

Після звільнення Аблязов заявив, що має за мету протягом наступних трьох років скинути владу президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва.

Казахстан не має угоди про екстрадицію з Францією, проте має такі угоди з Росією і Україною.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG