Доступність посилання

ТОП новини
13 травня 2021, Київ 21:05

Посли країн «Групи семи» підтримують медичну реформу в Україні – заява


Посли країн «Групи семи» заявляють про підтримку плану реформи системи охорони здоров’я в Україні.

«Ми вважаємо, що затвердження цього плану, який визначає державні гарантії для фінансування страхових медичних послуг і лікарських засобів в рамках системи охорони здоров’я України, є ознакою того, що Україна готова і прагне просуватися вперед з життєво важливими реформами в сфері охорони здоров’я та боротьби з корупцією в інтересах своїх громадян», – йдеться в заяві послів, оприлюдненій посольством Італії в Україні після зустрічі з виконувачем обов’язків міністра охорони здоров’я Уляною Супрун.

Посли також вважають, що законодавство щодо реформування системи охорони здоров’я є важливим кроком вперед на шляху до зміни взаємодії українців з медичною державною системою.

«При нинішньому керівництві багато вже досягнуто з точки зору ефективного управління, підзвітності і громадського контролю, що призвело до підвищення прозорості, хоча багато роботи ще потрібно зробити», – зазначається в заяві

Посли сподіваються, що Супрун і її команда в Міністерстві охорони здоров’я матиме можливість продовжувати свою роботу в сфері медичної реформи, в тому числі за допомогою ухвалення необхідного законодавства.

5 квітня Кабмін затвердив пакет законопроектів щодо медичної реформи, передав їх до Верховної Ради на розгляд та голосування. У МОЗ зазначають, що ухвалення цих законопроектів на поточній парламентській сесії дозволить, серед іншого, закласти у бюджет на 2018 рік новий принцип фінансування для стаціонарів, розрахувати гарантований пакет медичних послуг, аби у бюджетний 2019 рік увійти з усім гарантованим пакетом медичних послуг на всіх рівнях.

Зокрема законопроект «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» передбачає створення нового механізму фінансування медичних послуг і лікарських засобів за рахунок бюджетних коштів через систему державного солідарного медичного страхування. Гарантований обсяг медпослуг та ліків, вартість яких покривається страхуванням, закріплюється на рівні закону. В межах цього пакету держава гарантуватиме повне покриття вартості послуг екстреної, паліативної, первинної допомоги та частково покриватиме вартість платних послуг на вторинному (спеціалізованому) та третинному (високоспеціалізованому) рівнях.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG