Доступність посилання

ТОП новини

Назарбаєв доручив підготувати перехід казахської абетки на латиницю


Нурсултан Назарбаєв
Нурсултан Назарбаєв

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв доручив до кінця цього року схвалити єдиний стандарт казахського алфавіту латиницею. Про це йдеться в статті Назарбаєва, опублікованій 12 квітня в державній газеті. На думку президента, новий алфавіт повинен бути вироблений вченими з урахуванням побажань громадськості.

Президент Казахстану в публікації заявив про необхідність розпочати підготовку з 2018 року фахівців з навчання новому алфавітом і до випуску підручників латиницею для середніх шкіл з казахською мовою навчання. У статті він зазначає, що про перехід казахського алфавіту на латиницю він говорив у 2012 році в озвученому в грудні посланні «Стратегія розвитку Казахстану до 2015 року».

«Це означає, що ми з цього моменту почнемо перехід у всіх сферах на латинський алфавіт. Тобто до 2025 року ми повинні перевести документацію на латиницю, друкувати на латиниці періодичні видання, підручники. Цей термін наближається, і ми, не гаючи часу, повинні взятися за цю роботу», – йдеться в статті Назарбаєва.

Казахстан протягом 11 років (з 1929 року по 1940 рік) використовував латинський алфавіт казахської мови (запроваджений на зміну арабській графіці), потім перейшов до використання кирилиці.

XS
SM
MD
LG