Доступність посилання

ТОП новини

НБУ: українські банки повинні обслуговувати клієнтів з ID-картками


ID-картка, архівне фото
ID-картка, архівне фото

У Національному банку України заявляють, що банки повинні здійснювати обслуговування громадян за паспортом або іншим документом, що посвідчує особу, включаючи новий зразок паспорта у формі ID-картки.

«Новий зразок паспорту у формі картки, що містить безконтактний електронний носій (ID-картка) використовується в Україні нарівні з попереднім («класичним») зразком паспорту громадянина України у формі книжечки, що видавався громадянам раніше», – йдеться у повідомленні прес-служби НБУ.

У Нацбанку зазначають, що ID-картка жодним чином не обмежує можливості українців щодо користування банківськими послугами.

«Наразі банки мають доопрацювати свої програмно-технічні комплекси та ознайомити свій персонал зокрема з новаціями щодо використання клієнтами ІD-картки, яка є паспортом громадянина України», – додають у НБУ.

Нацбанк упевнений, що усі незручності, що могли виникнути у початковий період використання ID-карток під час банківського обслуговування, мають тимчасовий характер.

З 1 січня 2016 року в Україні почали видавати внутрішні паспорти нового зразка у вигляді пластикової ID-картки. Чинне законодавство не передбачає примусової заміни паперових внутрішніх паспортів громадян на пластикові ID-картки з електронним чипом.

XS
SM
MD
LG