Доступність посилання

ТОП новини

Exxon Mobil не отримає дозволу на буріння у Росії – Мнучин


Міністр фінансів США Стівен Мнучин

Міністр фінансів США Стівен Мнучин заявляє, що адміністрація Дональда Трампа не надаватиме дозволу корпорації Exxon Mobil та іншим компаніям на нафтове буріння на територіях, які підпадають під санкції Вашингтона проти Росії.

21 квітня Мнучин заявив, що таке рішення ухвалили після консультацій з президентом Дональдом Трампом.

За повідомленням американських ЗМІ, Exxon Mobil зверталася за альтернативною програмою, яка б дозволила відновити буріння вздовж Чорного моря разом з російською державною компанією «Роснєфть», попри санкції США щодо Москви.

Речник Exxon Алан Джефферс не прокоментував заяви міністра фінансів.

Exxon Mobil наполягає на альтернативній програмі, мотивуючи це тим, що її права на розвідку у Чорному морі закінчаться, якщо цього року не почнуться роботи, а також тим, що європейські компанії не мають таких обмежень.

До 2017 року базовану у Техасі Exxon Mobil очолював Рекс Тіллерсон, нині держсекретар США. Раніше Тіллерсон був проти санкцій Вашингтона щодо Росії, запроваджених після анексії українського Криму у 2014 році. Тепер же, Рекс Тіллерсон підтримує ці обмеження.

Санкції забороняють американським компаніям постачати до Росії обладнання для глибокого і шельфового буріння. Компанія Exxon була змушена зупинити буріння на Карському узбережжі.

XS
SM
MD
LG