Доступність посилання

ТОП новини

Очільниця європейської дипломатії прибуває до Москви


Верховний представник Євросоюзу з зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Моґеріні
Верховний представник Євросоюзу з зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Моґеріні

Верховний представник Євросоюзу з зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Моґеріні 24 квітня прибуває до Москви з першим офіційним візитом на тлі високої напруженості у відносинах між Росією та ЄС.

Очільниця європейської дипломатії зустрінеться з міністром закордонних справ Сергієм Лавровим, щоб обговорити питання України, Сирії, Лівії та Ірану, а також двостороннім відносини та інші питання, повідомило МЗС Росії.

«Відносини між Росією і ЄС переживають складний період», – ідеться в заяві міністерства. Москва «очікує на предметне обговорення питання про шляхи відновлення співпраці з Європейським союзом», додають у російському зовнішньополітичному відомстві.

Федеріка Моґеріні розпочала роботу як верховний представник ЄС у 2014 році, маючи репутацію симпатика Росії, коли вона була міністром закордонних справ Італії. Але нині вона обговорює з Лавровим та іншими російськими офіційними особами значну кількість розбіжностей між сторонами.

Лідери країн ЄС висловили стурбованість з приводу втручання Росії у національні вибори, Москва це заперечує. Західні країни запровадили санкції проти Москви через незаконну анексію Росією українського Криму і підтримку збройних сепаратистів на сході України. Крім того, є суттєва різниця в підході Брюсселя і Москви до шестирічного громадянського конфлікту в Сирії, де Росія виступає на боці режиму президента Башара Асада

XS
SM
MD
LG