Доступність посилання

ТОП новини
17 травня 2021, Київ 01:18

ЄС не братиме участі в розслідуванні підриву патруля місії ОБСЄ на Донбасі – посол


Юґ Мінґареллі

Європейський союз не планує долучатися до розслідування підриву патруля місії ОБСЄ на Донбасі, повідомив голова Представництва ЄС в Україні Юґ Мінґареллі.

«Я так не думаю», – сказав він на питання, чи має намір ЄС долучитися до розслідування.

Водночас Мінґареллі висловив сподівання, що буде проведене повне розслідування того, що сталося.

Він також висловив співчуття сім’ям жертв і підтвердив солідарність Євросоюзу з місією ОБСЄ, що, за його словами, відіграє ключову роль у запобіганні ескалації конфлікту на Донбасі й реалізації мінських домовленостей.

Зранку 23 квітня у районі села Пришиб на контрольованій угрупованням «ЛНР» частині Луганщини підірвався автомобіль Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Згідно з повідомленням місії, загинув американський медпрацівник, госпіталізовані двоє членів патруля місії, громадяни Німеччини та Чехії. Угруповання «ЛНР» повідомляє, що двоє поранених спостерігачів, які перебувають у лікарні Луганська, отримали травми середньої тяжкості, їх стан стабільний.

В угрупованні «ЛНР» звинуватили в підриві автомобіля ОБСЄ «підготовлену українську диверсійно-розвідувальну групу». Бойовики раніше також заявили, що автомобіль Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, в якому загинули та поранені співробітники місії, «відхилився від основного маршруту і рухався другорядними дорогами».

У Міністерстві закордонних справ України вважають, що підрив автомобіля Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі є спробою Москви і підтримуваних нею бойовиків залякати спостерігачів.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG