Доступність посилання

ТОП новини

Стародрук «Апостол» Федорова повернули Україні – Аваков


Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков

Вилучений під час операції силовиків примірник книги дійсно є зниклим примірником стародруку «Апостол» Івана Федорова, тепер книгу повернули народу України, повідомив у Facebook міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

«Четверо фігурантів справи було затримано поліцією в одному з ресторанів у центрі Києва під час спроби продати викрадену книжку. Спочатку «продавці» попросили 150 тисяч доларів, але зійшлись на 100 тисячах», – написав він.

За словами Авакова, є інформація про спробу продати стародрук в Росію.

Про затримання ймовірно причетних до викрадення осіб повідомила вдень 25 квітня речниця прокуратури Києва Надія Максимець.

Стародрук «Апостол» Івана Федорова, надрукований в 1574 році, зник 10 травня минулого року з відділу стародруків та рідкісних видань Національної бібліотеки України імені Володимира Вернадського. Про це заявив директор бібліотеки Володимир Попик.

Видання «Апостол» має велику наукову й історичну цінність, є першою друкованою книгою в Україні. Відомо про понад 90 примірників цього видання. Книга містить церковнослов’янський переклад «Діянь і послань апостольських».

XS
SM
MD
LG