Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 08:28

У США рекомендують визнати Росію порушником свободи віросповідання


«Свідки Єгови» на недільному конгресі (молебні) у Читі, Росія, 2006 рік

Комісія США з міжнародної релігійної свободи рекомендує визнати Росію «країною, що викликає особливе занепокоєння», внісши її у групу найбільших світових порушників. Про це мовиться у її щорічному звіті, опублікованому 26 квітня.

Це вперше, коли ця комісія пропонує визнати Росію «країною, що викликає особливе занепокоєння» нараду з 15 іншими країнами.

У комісії вважають Росію унікально серед проаналізованих країн, зазначаючи, що вона «не лише продовжує посилювати репресії щодо свободи віросповідання», але й «поширює свою репресивну політику на території сусідніх держав». (Мовиться про анексію Москвою українського Криму у 2014 році).

У звіті також критикується ухвалений у 2016 році у Росії закон, який криміналізує «всі приватні релігійні висловлювання, не санкціоновані державою». Комісія США з міжнародної релігійної свободи наголошує, що цього місяця Верховний суд Росії заборонив діяльність «Свідків Єгови».

Комісія також рекомендує визнати «країною, що викликає особливе занепокоєння» Пакистан, як це рекомендували минулого року. Але тодішній держсекретар США Джон Керрі відкинув цю рекомендацію.

У США наразі визнали 10 країн найбільшими світовими порушниками свободи віросповідання – Бірму, Китай, Еритрею, Іран, Північну Корею, Саудівську Аравію, Судан, Таджикистан, Туркменістан і Узбекистан.

Наразі Комісія США з міжнародної релігійної свободи рекомендує внести туди ще Росію, Пакистан, Центрально-Африканську Республіку, Нігерію, Сирію і В’єтнам.

Голова комісії Томас Рісі зазначив у нинішньому щорічному звіті, що ситуація зі свободою віросповідання у світі погіршилася.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG