Доступність посилання

ТОП новини

Росія надіслала на Донбас 64-й «гумконвой» із порушеннями – Держприкордонслужба


Переміщення Росією 64-го «гумантірного конвою» на окуповані частини Донеччини та Луганщини відбувалося з порушенням норм міжнародного та українського законодавства, заявила 27 квітня Державна прикордонна служба України.

Через це, вказує ДПСУ в своєму повідомленні, «українська міжвідомча група здійснювала лише візуальне спостереження без виконання контрольних функцій».

«З 6:50 до 7:40 через російські пункти пропуску «Донецьк» та «Матвєєв Курган» на в’їзд в Україну всього прослідувало дві колони так званого «гумконвою» у складі 41 автомобіля», – інформують українські прикордонники.

Російська сторона стверджує, що «автомобілі МНС Росії доправили для жителів Донбасу дитячі продуктові набори, медичне обладнання і медикаменти», а всього колона «доставила близько 400 тонн гуманітарних вантажів».

«Особливістю даного вантажу є невідповідність кількості вантажівок, заявлених у попередній ноті РФ. А автомобіль з медикаментами був заповнений лише на 10 %», – відзначили в ДПСУ.

В МЗС України неодноразово вимагали від Росії припинити порушення суверенітету України під приводом доставки «гуманітарної допомоги». Україна наголошує, що Росія введенням таких «гуманітарних конвоїв» без згоди і дозволу української сторони грубо порушує українське і міжнародне законодавство.

XS
SM
MD
LG