Доступність посилання

ТОП новини
15 травня 2021, Київ 06:28

Через п’ять років після вибухів у Дніпрі немає вироку суду


Чоловік намагається допомогти пораненому під час вибуху, Дніпро (тодішній Дніпропетровськ), 17 квітня 2012 року

Через п’ять років після скоєння вибухів у Дніпрі досі немає вироку суду. Інформацію про це Радіо Свобода 27 квітня підтвердили в прокуратурі області.

За інформацією відомства, 2014 року, після того як державне обвинувачення відмовилось від звинувачень щодо двох осіб, які проходили у справі як пособники, – Дмитра Реви і Льва Просвірніна, суд повернув справу до Генеральної прокуратури на дорозслідування. Державне обвинувачення з цією позицію суду не погодилось і оскаржило рішення в апеляційному суді. Після цього кримінальна справа була спрямована на нове судове розслідування.

«Після цього всю доказову базу щодо обвинувачених – Віктора Сукачова і Віталія Федоряка – ми змушені вивчати заново в повному обсязі. Це зараз і відбувається. Наразі судове слідство вже завершується, після цього розпочнуться судові дебати», – зазначили в прокуратури області.

За даними прокуратури, найтяжча зі статей, за якими обвинувачуються підсудні, – стаття 258 Кримінального кодексу України – передбачає покарання строком від 10 до 15 ороків позбавлення волі або довічне ув’язнення.

У коментарі Радіо Свобода адвокат одного з обвинувачених Віктора Сукачова Євген Новоженін зазначив, що наступне засідання у справі відбудеться 11 травня. Влітку, вважає адвокат, вже може бути оголошений вирок.

«Я можу наперед сказати: їх засудять. Незалежно від того, вдалось довести чи ні, їх засудять, питання тільки – на скільки років. Це так довго тягнеться, що всі зацікавлені в тому, щоб була поставлена крапка. Вдумайтесь: 5 років люди очікують вироку. Це недоліки нашої правової системи. У нас, на жаль, так прописано в законодавстві: можна безкінечно тримати людей під вартою, не довівши їхньої провини», – сказав Радіо Свобода Євген Новоженін.

27 квітня 2012 року в Дніпропетровську вздовж центрального проспекту сталося чотири вибухи. Потерпіла 31 людина. У червні Генеральна прокуратура заявила про затримання чотирьох чоловіків, підозрюваних у скоєнні вибухів у Дніпропетровську. За офіційною версією, мотив у них був корисливий: чоловіки нібито вимагали 3,5 мільйона доларів від держави. Серед підсудних були політолог Віктор Сукачов і його приятелі Віталій Федоряк, Дмитро Рева, Лев Просвірнін. Їх також звинувачували у скоєнні ще семи терактів у різних містах України.

У лютому 2014 року прокуратура відмовилась від своїх обвинувачень щодо Льва Просвірніна і Дмитра Реви.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG