Доступність посилання

ТОП новини
22 Вересень 2018, Київ 21:53

Кількість зниклих безвісти в Україні може сягати 4 тисяч – Черниш


Вадим Черниш

Міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш заявляє, що в Україні не існує єдиної системи обліку зниклих безвісти осіб і їх число може сягати чотирьох тисяч людей.

«Система обліку в Україні фрагментарна, і єдиної цифри немає. У нас є координаційний центр СБУ, і він здійснює певний облік, проте системи, яка давала б змогу консолідувати всю інформацію, немає», – сказав міністр в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

За його словами, Міжнародний комітет Червоного Хреста наводить число зниклих до двох тисяч людей. При цьому Черниш уточнює, що це не точна інформація, а просто оцінки.

«Ми говорили з багатьма експертами, і вони неофіційно говорять, що за деякими ознаками можна судити, що йдеться про кількість до чотирьох тисяч зниклих безвісти», – сказав міністр.

Він додав, що різниця в цифрах пояснюється тим, що людину не завжди можна визнати зниклою безвісти офіційно, адже вона може не перебувати за місцем проживання, а оточення може вважати, що вона просто поїхала.

За даними Служби безпеки України, зниклими безвісти за час конфлікту на сході України вважаються 418 людей.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

Recommended

XS
SM
MD
LG