Доступність посилання

ТОП новини

Акція «Набрид» у Росії: в Санкт-Петербурзі затримані десятки активістів


Російські силовики в Москві, де також відбувається акція «Набрид», 29 квітня 2017 року
Російські силовики в Москві, де також відбувається акція «Набрид», 29 квітня 2017 року

У Росії в Санкт-Петербурзі затримані десятки учасників акції «Набрид», повідомляють організатори.

Користувачі соціальних мереж повідомляють, що поліцейські застосовують силу.

За даними видання «Росбалт», в Санкт-Петербурзі затримали близько 50 людей, серед якихі журналісти, проте згодом представників ЗМІ відпустили.

Видання «Дождь» повідомляє про затримання 40 учасників несанкціонованої владою акції.

Акції «Набрид» руху «Відкрита Росія» проходять сьогодні в багатьох російських містах. У Кемерові на заході були затримані близько 20 активістів. В Іжевську, Горно-Алтайську, Новокузнецьку і Тюмені в поліцію потрапили організатори протестів.

Учасники акції «Набрид» закликають російського президента Володимира Путіна не брати участі у президентських виборах, які заплановані на 2018 рік.

Організація «Відкрита Росія», підтримувана Михайлом Ходорковським, анонсувала акцію «Набрид» наприкінці березня. 26 квітня російська влада визнала зареєстровану у Великобританії організацію «Відкрита Росія» «небажаною». На наступний день в офісі однойменного руху в Москві пройшов обшук.

Колишній нафтовий магнат, колишній співвласник компанії ЮКОС Михайло Ходорковський понад 10 років відбув в ув’язненні в Росії за двома кримінальними справами про податкові й інші фінансові порушення, другу з яких правозахисники називають суто політичною. Він залишив Росію після того, як президент Володимир Путін помилував його у грудні 2013 року. Ходорковський живе переважно у Швейцарії і Великобританії.

XS
SM
MD
LG