Доступність посилання

ТОП новини

НАТО розглядає можливість збільшення військ у Афганістані – Столтенберґ


Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив, що військовий альянс розглядає можливість збільшення чисельності своїх військ у Афганістані задля допомоги в боротьбі з ісламськими бойовиками. Про це Столтенберґ заявив німецькій газеті Welt am Sonntag 30 квітня.

Через, як сказав очільник альянсу, «складну» ситуацію в сфері безпеки НАТО може збільшити кількість особового складу в Афганістані з нинішніх 13 тисяч осіб, але до скількох – він не вказав. Столтенберґ припустив, що відповідне рішення НАТО може ухвалити вже до червня.

Війська НАТО перебувають в Афганістані в рамках місії підтримки для навчання, надання допомоги і консультацій місцевим силам.

Командувач сил НАТО в Афганістані, генерал США Джон Ніколсон у лютому заявляв про дефіцит в кілька тисяч військовослужбовців, необхідних для задоволення потреб в країні. Ніколсон також казав, що нинішня боротьба, в основному проти сил талібів, а також проти ісламських угруповань перебуває у «застої».

Військові сили під проводом США прибули до Афганістану 16 років тому і змусили талібів піти з влади.

Однак, оскільки бойова місія НАТО формально завершилася в 2014 році, атаки «Талібану» посилилися, часто переважаючи над афганськими військовими.

XS
SM
MD
LG