Доступність посилання

ТОП новини
17 Листопад 2018, Київ 00:12

Зняття Януковича з розшуку не вплине на судовий процес щодо нього – Єнін


Заступник Генпрокурора України Євген Єнін

Заступник генпрокурора України Євген Єнін заявляє, що рішення Інтерполу про зняття з міжнародного розшуку президента-втікача Віктора Янукоквича не має значення для початку суду над ним. Це рішення, за словами Єніна, свідчать про недосконалість українського законодавства у частині обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

«Ухвала судів про дозвіл на затримання з метою приводу до суду для участі у розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою не вважається ухвалою про тримання підозрюваного/обвинувачуваного під вартою. Відповідно, згідно з правилами Інтерполу, особу щодо якої не обрано запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, не може бути оголошено в міжнародний розшук. Окремі районні суди Києва відмовляються виносити ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без участі підозрюваного», – зазначив Єнін ввечері 3 травня у Facebook.

«Водночас, зазначені рішення Інтерполу не мають жодного значення для початку судового процесу з обвинуваченням Віктора Януковича у державній зраді, що розпочнеться 4 травня», – наголошує заступник генпрокурора.

У середу стало відомо про зняття Інтерполом з розшуку українського президента-втікача Віктора Януковича та його сина Олександра. Також Інтерпол припинив розшук екс-міністра енергетики Едуарда Ставицького і колишнього секретаря РНБО Андрія Клюєва.

Віктор Янукович та багато його оточення утекли з України у лютому 2014 року після масових розстрілів учасників протестів на майдані Незалежності в Києві. Відтоді більшість з них переховуються у Росії.

У січні Печерський районний суд Києва надав дозвіл на заочне досудове розслідування щодо Януковича.

Наприкінці листопада 2016 року Янукович як свідок давав свідчення у форматі відео-зв’язку у справі щодо 5 бійців розформованого спецпідрозділу «Беркут». Тоді він повідомив у суді, що перебуває в російському місті Ростов-на-Дону.

Віктор Янукович є фігурантом кількох кримінальних справ в Україні, зокрема, щодо перевищення ним повноважень від листопада 2013-го до лютого 2014 року, щодо масових убивств активістів Майдану, а також за фактом захоплення ним державної влади 2010 року. Наразі жодне з цих проваджень не розглядається у судах по суті.

4 травня має відбутися судове засідання щодо обвинувачення Віктора Януковича у державній зраді.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG