Доступність посилання

ТОП новини
17 Листопад 2018, Київ 20:58

У Румунії протестували проти законодавчої ініціативи щодо помилування корупціонерів


Протести на площі Перемоги у Бухаресті, Румунія, 3 травня 2017 року

Понад 3 тисячі людей зібралися 3 травня біля будівлі уряду Румунії в Бухаресті, щоб висловити протест проти помилування для корупціонерів.

Сотні демонстрантів тримали в руках румунські прапори, а також прапори НАТО і ЄС, вигукуючи: «Ми повинні захищати країну від злодіїв!».

Зі збільшенням кількості протестувальників площа Перемоги, де розташовані урядові установи, була заблокована. Сотні людей протестували також в містах Констанца, Клуж, Сібіу та Брашов.

Протести спалахнули незабаром після того, як парламентський комітет з правових питань схвалив законопроект, який передбачає амністію для осіб, зокрема, засуджених за хабарництво. Законопроект ще не ухвалений в цілому у парламенті.

У комітеті домінують законодавці з правлячої Соціал-демократичної партії. Однак прем’єр-міністр Сорін Ґріндяну, також соціал-демократ, заявив, що не підтримує запропоновані зміни. Президент Клаус Йоганніс, який не є членом жодної партії, заявив, що був «неприємно здивований» голосуванням комітету щодо законопроекту.

Сотні тисяч людей взяли участь у протестах цієї зими після того, як прем’єр Ґріндяну підписав указ, що міг передбачати пом’якшення відповідальності для посадовців за неправомірні дії. Пізніше цей указ було скасовано.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG