Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 14:20

У Кривому Розі гірники не вийшли на поверхню після зміни, вимагають підвищення зарплати


Загалом після зміни не вийшли на поверхню близько 400 людей (фото - ілюстраційне)

У Кривому Розі після нічної зміни не вийшли на поверхню працівники чотирьох шах ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат» – шахт «Батьківщина», «Гвардійська», «Тернівська» і «Жовтнева». Таким чином гірники розпочали акцію протесту з вимогами підвищення заробітної плати на підприємстві, повідомив Радіо Свобода голова міської організації Незалежної профспілки гірників України Юрій Самойлов.

За його словами, загалом після зміни не вийшли на поверхню близько 400 людей. Зараз вони перебувають на глибині в майже півтора кілометра.

«Зараз вони проводять робочі зібрання на глибині і вирішують питання щодо вимог, які вони мають висунути. Головна вимога – підвищення заробітної плати до рівня 2012 року, коли їхня зарплата в перерахунку на долари США складала близько тисячі. У гривневому еквіваленті вона з тих пір не змінилась, як була 8 тисяч, так і залишилась. Це призводить до відтоку робочої сили. З підприємства тільки за минулий рік звільнилось більше тисячі людей. Ситуація напружена на всіх підприємствах Кривого Рогу, люди втратили страх перед звільненням, адже у них є тепер альтернатива – Польща, Німеччина, виїзні заробітки… Адміністрація цього підприємства обіцяла підвищити робітникам заробітну плату на 10-20%, однак і це мізер», – сказав Юрій Самойлов.

На Криворізькому залізорудному комбінаті Радіо Свобода повідомили, що поки не коментують ситуацію, адміністрація підприємства розпочала переговори з протестувальниками.

ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат» – найбільше в Україні підприємство з видобутку залізної руди підземним способом.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG