Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 15:26

У «Газпромі» заявляють про початок підводного будівництва газопроводу «Турецький потік»


Керівник компанії «Газпром» Олексій Міллер

Російська компанія «Газпром» заявляє про початок будівництва підводної частини газопроводу «Турецький потік».

Як повідомляють у компанії, робота стартувала біля російського узбережжя, роботи проводить судно Audacia компанії Allseas, а будівництво газопроводу в глибоководній частині моря буде вести трубоукладальне судно Pioneering Spirit.

«Сьогодні ми взялися до практичного етапу реалізації проекту «Турецький потік» – морського укладання газопроводу. Проект реалізується суворо за планом, і до кінця 2019 року наші турецькі і європейські споживачі отримають новий надійний маршрут для імпорту російського газу», – наведені в повідомленні слова керівника «Газпрому» Олексія Міллера.

У жовтні минулого року Росія і Туреччина підписали угоду про реалізацію проекту газопроводу «Турецький потік». Раніше голова російського «Газпрому» Олексій Міллер повідомляв, що угода передбачає будівництво двох ниток магістрального трубопроводу дном Чорного моря. За його словами, дві нитки мають бути збудовані до грудня 2019 року.

Деякі коментатори називали проект «Турецького потоку», який мав за головну мету оминути Україну, політичним блефом Росії, що не мав економічного обґрунтування – зокрема, через значне зниження світових цін на енергоносії, пошуки країнами ЄС альтернативних російським джерел газу і через відсутність сподіваного фінансування від очікуваних західних учасників проекту.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG