Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 15:09

Порошенко анонсує створення єдиного Меморіалу українських героїв


Петро Порошенко під час відзначення Дня пам’яті та примирення, 8 травня 2016 року

Президент України Петро Порошенко анонсує створення єдиного Меморіалу українських героїв.

«Нещодавно до мене звернулися десятки громадських організацій ветеранів Антитерористичної операції, які представили своє бачення меморіального комплексу. На переконання авторів звернення, Меморіал слід розташувати в історичному місці», – сказав Порошенко, виступаючи на відкритті фотовиставки «Четверте покоління» у Національному музеї історії України у Другій світовій війні.

Він зазначив, що найближчим часом буде оголошений всеукраїнський конкурс щодо будови Меморіалу та його наповнення експонатами та артефактами.

«Вважаю, кращої історичної локації для розташування Меморіалу українських героїв, ніж ці високі пагорби правого берега Дніпра, - годі й шукати. Це місце традиційно відвідують сотні тисяч людей, і стежка сюди не заросте ніколи. Відтак, уся ця територія, де розміщуватиметься, зокрема, Національний музей історії України у Другій світовій війні, а також майбутній Меморіальний комплекс учасникам антитерористичної операції, має стати єдиним Меморіалом українських героїв. Можете вважати, що відповідне політичне рішення вже ухвалене», – додав Порошенко.

День пам’яті та примирення – це пам’ятний день в Україні, який відзначають 8 травня, в річницю капітуляції нацистської Німеччини. У 2015 році в Україні вперше відзначили цей День на офіційному рівні.

Навесні 2014 року після російської анексії Криму на Донбасі почався збройний конфлікт. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці сепаратистів. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати російські «добровольці».

У Міноборони повідомляли, що станом на березень 2017 року від початку конфлікту на сході України загинули 2 629 українських військових, поранені – понад 9,4 тисячі.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG