Доступність посилання

ТОП новини

МОН: вчені України долучаться до конкурсів проектів щодо антарктичних досліджень, які фінансує Австралія


Антарктида, березень 2016 року

У Міністерстві охорони здоров’я заявляють, що українські вчені братимуть участь у конкурсах наукових проектів у сфері антарктичних досліджень, які фінансуються Австралією.

Як повідомив директор департаменту науково-технічного розвитку МОН Дмитро Чеберкус після зустрічі з директором антарктичного управління Міністерства навколишнього середовища та енергетики Австралії Ніком Гейлом, також відбудеться обмін досвідом щодо проведення антарктичних експедицій і ефективного управлінням антарктичними станціями.

«Ми будемо вдячні за інформацію в галузі наукових досліджень і поліпшення життя в умовах Антарктики», – сказав Чеберкус, якого цитує прес-служба МОН.

Українські вчені працюють на станції «Академік Вернадський», яку Україна отримала в 1996 році від Англійського антарктичного товариства. Науковці проводять дослідження у сферах біології, геології, геофізики, гідрометеорології, медицини, океанографії. Зокрема, вони вивчають озонову діру, зміни клімату, відкривають нові види біологічних об’єктів, спостерігають за популяціями тварин.

1 квітня 2017 року до Антарктиди вирушила 22-а українська антарктична експедиція.

Україна приєдналась до договору про Антарктику 1992 року, участь у договорі надає право проводити діяльність в Антарктиці.

XS
SM
MD
LG