Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 19:14

Маттіс критикує посилення військової присутності Росії на кордонах Балтії


Міністр оборони США Джим Маттіс з військовими НАТО у Литві, 10 травня 2016 року

Міністр оборони США Джим Маттіс розкритикував розгортання російських військ біля кордонів країн Балтії, назвавши це дестабілізацією. Це відбувається у час, як чиновники США розглядають можливість розгорнути ракети «Патріот» у цьому регіоні для проведення військових навчань.

«Будь-яке розширення російської військової присутності у регіоні, як ми знаємо, не загрожує тому, що ми робимо у Литві чи у якісь іншій демократичній країні. Будь-яке подібне розгортання є простою дестабілізацією», – заявив Маттіс 10 травня під час спільної прес-конференції з президентом Литви Далією Грибаускайте у Вільнюсі.

Одночасно Джим Маттіс розкритикував західні агенції за поширення інформації щодо ймовірності розгортання ракет «Патріот» у регіоні Балтії під час навчань НАТО, що відбудуться цього літа. Метою навчань Tobruk Legacy є відпрацювання повітряної оборони.

Маттіс відмовився коментувати можливість розгортання цих ракет, зазначивши: «Системи, які ми доставимо, визначені необхідністю». Він наголосив, що можливості НАТО у регіоні є виключно оборонними.

Минулого року Росія розгорнула ракети «Іскандер», які можуть нести ядерний заряд до Калінінграда, свого ексклава у Балтійському морі, розташованому між Литвою і Польщею, які є членами НАТО. Москва мотивувала це частиною проведення військових навчань, але на Заході висловлювали занепокоєння, що ракети у цьому регіоні можуть лишитися на постійній основі.

Ракети «Патріот» – мобільна система протиповітряної оборони, розроблена для перехоплення літаків, крилатих і тактичних балістичних ракет.

Чиновники США, спілкуючись на умовах анонімності, повідомляють, що ці ракети, очевидно, відведуть після того, як у вересні завершаться російсько-білоруські військові навчання.

До російсько-білоруських військових навчань «Запад» мають бути залучені до 100 тисяч військових.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG