Доступність посилання

ТОП новини
19 Січень 2019, Київ 13:59

У МВС обіцяють дослідити дані журналістського розслідування про вбивство Шеремета


Квіти на місці вбивства Павла Шеремета, Київ, 20 липня 2016 року

У Міністерстві внутрішніх справ України обіцяють дослідити зміст журналістського фільму-розслідування про вбивство журналіста Павла Шеремета.

«Відеоматеріал… буде вивчений фахівцями в рамках розслідування цього кримінального провадження», – заявив заступник голови Національної поліції України Костянтин Бушуєв 11 травня.

Відповідаючи на запитання щодо можливого стеження за Шереметом з боку колишнього співробітника СБУ, який фігурує у фільмі, Бушуєв сказав: «Дуже добре, що в даному випадку ви використовуєте слово можливо – будь-які матеріали, які будуть корисні для досудового слідства, будуть враховані слідством».

Журналісти проекту «Слідство.Інфо» разом із представниками міжнародної мережі OCCRP 10 травня презентували у Києві документальний фільм про вбивство журналіста Павла Шеремета. Автори фільму-розслідування «Вбивство Павла» заявляють, що їм вдалося викрити деталі, на які офіційне слідство не звернуло увагу.

Журналісти кажуть, що встановили осіб, які у ніч перед вбивством перебували біля будинку, де проживав Павло Шеремет. За версією авторів фільму, ці особи можуть бути як свідками, так і співучасниками подій тієї ночі, проте правоохоронці їх не допитували.

У фільмі називаються імена встановлених осіб, зокрема Ігоря Устименка. З посиланням на власні джерела журналісти вказують на можливу його причетність до Служби безпеки України. «Як ми дізналися, він був працівником СБУ станом на 2014 рік. Як ми знаємо, у нас тоді змінилася влада. Можливо, це якось пов’язано із ФСБ (Росії – ред.). Ми не змогли далі докопати», – зазначила Олена Логінова, співавторка фільму.

Журналісти зазначають, що до виходу фільму не розкривали виявлених фактів перед офіційним слідством, проте звертались до СБУ, Генпрокуратури та МВС із проханням відповісти на питання у справі Шеремета. Деякі звернення, за словами авторів фільму, залишись без відповіді, на деякі – отримали відмову.

Авторами фільму «Вбивство Павла» є Анна Бабінець, Олена Логінова, Дмитро Гнап, Влад Лавров. Режисером є американець Метт Сарнецкі.

У СБУ 10 травня заявили, що Ігор Устименко, який, за версією журналістів «Слідство.Інфо», перебував біля дому журналіста Павла Шеремета у ніч перед його вбивством, був звільнений з відомства ще у квітні 2014 року.

Білоруський, російський та український журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня в центрі Києва в результаті вибуху автомобіля. Поліція кваліфікує його загибель як умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох людей. До розслідування вбивства на прохання української влади приєдналося Федеральне бюро розслідувань США.

6 серпня стало відомо, що Національна поліція України проводить службову перевірку щодо можливої організації першим заступником голови поліції Вадимом Трояном незаконного стеження за керівниками інтернет-видання «Українська правда» Павлом Шереметом та Оленою Притулою. За словами Трояна, він сам ініціював таку перевірку. Він наголосив, що у Нацполіції не проводяться незаконні дії щодо журналістів та спостереження за ними.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG