Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 19:27

Суд залишив під арештом фігуранта бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» – адвокат


Едем Семедляєв

Підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму відмовив у задоволенні апеляційної скарги фігурантові бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» Енверові Мамутову. Таким чином, термін утримання в сімферопольському СІЗО №1 залишається колишнім – до 11 липня. Про це проектові Радіо Свобода, сайтові Крим.Реалії розповів адвокат Едем Семедляєв.

«Це було засідання щодо постанови Київського суду (російського районного суду в Сімферополі – ред.), апеляцію розглянули тільки зараз, коли вже пройшло наступне продовження – на три місяці. Але процесуально вони повинні були її розглянути і, звичайно, відмовили. Засідання було закритим, нікого не пустили: ні рідних, ні друзів, ні близьких. Суддя мотивувала це тим, що слухачі, журналісти і малолітні діти будуть заважати судовому процесові, і сказала, мовляв: «ви вже повинні до цього звикнути і не задавати таких питань», – розповів про перебіг засідання адвокат.

На початку травня суд продовжив термін арешту для всіх чотирьох фігурантів бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» до 11 липня 2017 року.

12 травня минулого року в Бахчисараї російські силовики провели серію обшуків у будинках мусульман, а також у місцевому кафе. В результаті були затримані і звинувачені в тероризмі четверо бахчисарайців: Зеврі Абсеітов, Ремзі Меметов, Рустем Абільтаров і Енвер Мамутов. Вони були затримані співробітниками російської ФСБ за підозрою в участі в організації «Хізб ут-Тахрір», визнаної в Росії терористичною й забороненої – цю заборону Москва намагається насаджувати і в окупованому українському Криму.

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованими за релігійною ознакою.

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у цій країні 2003 року, включивши у список 15 об’єднань, названих «терористичними».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG