Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 15:30

НАБУ: ухвалення законопроекту № 6220 може заблокувати розслідування бюро і САП


У Національному антикорупційному бюро України заявляють, що ухвалення законопроекту № 6220 про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу може заблокувати розслідування антикорупційних правоохоронних органів.

Як мовиться у заяві відомства, НАБУ закликає народних депутатів не допустити ухвалення цього законопроекту в чинній редакції та відхилити його як такий, що не спрямований на забезпечення суспільних та державних інтересів, ефективної боротьби з корупцією в країні.

«Так, наприклад, за умови ухвалення парламентом та набуття чинності згаданим законом НАБУ буде змушене припинити розслідування всіх епізодів злочинної діяльності, щодо яких існують або будуть винесені в майбутньому постанови слідчих будь-якого з наразі недореформованих правоохоронних органів про закриття проваджень», – вказується у заяві.

Крім того, у НАБУ вважають, що ухвалення цього законопроекту дасть іншим правоохоронним органам можливість для маніпуляцій із поточними розслідуваннями своїх колег.

«Достатньо буде зареєструвати провадження за фактами, які вже розслідуються або навіть ще не розслідуються, закрити його, і, таким чином, заблокувати будь-які подальші слідчі та процесуальні дії», – зазначають у бюро.

Також у НАБУ наголошують, що ухвалення законопроекту № 6220 в запропонованій редакції унеможливить реєстрацію нових кримінальних проваджень стосовно деяких епізодів корупційної діяльності чиновників, щодо яких такі провадження раніше були незаконно закриті.

За даними бюро, загалом наразі детективи НАБУ здійснюють досудове розслідування у майже десяти кримінальних провадженнях, які раніше були закриті іншими правоохоронними органами, під час їх розслідування повідомили про підозру 13 людям, щодо 4 людей обвинувальні акти направили до суду, а двох вже засудили.

«Бюро вбачає у проекті закону суттєві корупційні ризики, які у випадку його ухвалення можуть створити необмежене поле для зловживань працівниками правоохоронних органів з метою сприяння правопорушникам в ухиленні від кримінальної відповідальності за скоєні злочини», – зазначається у заяві.

У Верховній Раді зареєстрований законопроект № 6220 про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та підстав закриття кримінального провадження. У березні документ уже пройшов перше читання. Законопроект, серед іншого, передбачає, що не підлягають внесенню до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про обставини, щодо яких ухвалене рішення про закриття кримінального провадження або існує вирок суду за тим самим обвинуваченням, що набрав законної сили.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG