Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко про переслідування незгодних: СБУ має надзвичайні завдання з огляду на гібридну війну


До організації мітингу під будинком громадського активіста Віталія Шабуніна може бути причетна СБУ, ідеться в розслідуванні програми «Схеми»
До організації мітингу під будинком громадського активіста Віталія Шабуніна може бути причетна СБУ, ідеться в розслідуванні програми «Схеми»

Президент України Петро Порошенко закликав «поставитися до роботи Служби безпеки із розумінням». Так на прес-конференції в Києві 14 травня Порошенко відповів на запитання журналіста Радіо Свобода та програми «Схеми» Михайла Ткача щодо «систематичного переслідування тих людей, які незгодні з деякими діями влади».

«СБУ має надзвичайні завдання з огляду на гібридну війну проти України», – зазначив Порошенко і назвав «безпрецедентним» рівень свободи, який нині є в Україні. «Ви можете показувати те, що вважаєте за потрібне, керуючись виключно своїм розумінням журналістських стандартів, журналістської етики. І мені здається, що це робиться на першому національному телеканалі без будь яких обмежень з боку влади», – вказав президент.

Порошенко не відповів на ту частину запитання, яка була сформульована так: «Чи знаєте ви що для захисту президента, тобто вас і вашого найближчого оточення, в інтернеті була створена армія ботів?»

Президент також запросив на зустріч журналіста Радіо Свобода, щоб той надав перелік фактів про переслідування.

У квітні програма «Схеми» повідомила, що на акцію протесту під будинком голови ГО «Центр протидії корупції» Віталія Шабуніна 9 квітня працівники Служби безпеки України виїжджали прямо з-під будівлі СБУ, діяли злагоджено з мітингувальниками, яких дочекались на метро «Славутич» і кортежем поїхали до будинку активіста. А відеозйомкою акції з дрону на місці подій керував безпосередньо голова Департаменту захисту національної державності СБУ Роман Матковський. Про це йшлося в розслідуванні «Служба боротьби з громадськістю» програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода та телеканалу «UA:Перший».

XS
SM
MD
LG