Доступність посилання

ТОП новини
15 Грудень 2018, Київ 07:10

Росія: поліція вивела опозиціонера Навального з мітингу проти «реновації» в Москві


Олексій Навальний на мітингу проти «реновації» в Москві, 14 травня 2017 року

Поліцейські 14 травня на мітингу проти планів «реновації» в Москві оточили опозиціонера Олексія Навального і разом з сім’єю вивели його з акції.

В акції на проспекті Сахарова, за даними волонтерів незалежного проекту «Білий лічильник», беруть участь понад 20 тисяч людей. Організатори мітингу заявляють про 30 тисяч учасників, поліція – про п’ять.

Мета протесту – протистояти ухваленню закону про знесення старих будинків. На думку активістів, закон порушує Конституцію, а саме право на приватну власність.

У лютому мер Москви Сергій Собянін обговорив з президентом Росії Володимиром Путіним програму так званої реновації – знесення п'ятиповерхових будинків, які в мерії вважають аварійними. Програма розселення викликала невдоволення багатьох жителів міста.

Вони побоюються, що житло, яке надаватиметься на заміну, не буде рівноцінним. Мета сьогоднішньої акції – протистояти ухваленню закону про знесення старих будинків. На думку організаторів мітингу, закон порушує Конституцію Росії, а саме право на приватну власність.

Собянін уже виділив на реновацію майже 100 мільярдів рублів. Влада російської столиці також розробила законопроект, який не дозволить оскаржити знесення будинку в суді, якщо більшість жителів підтримають таке рішення.

Цей законопроект розглядає Держдума Росії, перше читання документ пройшов. Друге читання Собянін закликав тимчасово відкласти. При цьому він висловив упевненість, що закон буде ухвалений.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG