Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 12:52

У Microsoft закликали до термінових дій для захисту від кібератак


Минулого тижня у 150 країнах був поширений вірус-вимагач WannaCrypt, що вимагає викуп за розблокування комп’ютера

Президент компанії Microsoft Бред Сміт закликає до термінових спільних дій для ефективної протидії кібератакам. У заяві, оприлюдненій 14 травня на сайті Microsoft, Сміт назвав нещодавню кібератаку, що вразила 150 країн світу, «тривожним сигналом».

За його словами, фрагменти програмного коду, які використовуються у вірусі-здирнику WannaCrypt, були отримані з комп’ютерних програм Агентства національної безпеки США. Як заявив Сміт, збір урядами інформації про уразливість комп'ютерних систем – це серйозна проблема. Він наголосив, що влада має не просто фіксувати дані про уразливість, але й передавати їх розробникам, щоб вони могли усувати недоліки й підвищувати безпеку комп’ютерних мереж.

«Раніше ми бачили, як дані про вразливість, зібрані ЦРУ, з’явилися на WikiLeaks. Зараз дані про вразливість, викрадені в АНБ, завдали удару користувачам у цілому світі», – написав Сміт.

За його словами, викрадення даних про вразливість комп’ютерних систем можна порівняти з крадіжкою в американської армії ракет «Томагавк».

Минулого тижня у 150 країнах був поширений вірус-вимагач WannaCrypt, що вимагає викуп за розблокування комп’ютера. Жертвами кібератаки стали близько 200 тисяч людей. Зокрема, у Великій Британії від вірусу-здирника постраждали державні лікарні й інші медичні установи.

Після вірусної атаки влади Британії вирішили виділити додатково 64 мільйони доларів на кібербезпеку. У Білому домі США ця проблема обговорювалася вже двічі. ФБР і АНБ намагаються встановити організаторів масштабної кібератаки.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG