Доступність посилання

ТОП новини
18 Листопад 2018, Київ 18:07

Адміністрація Порошенка: безвіз буде недоступний для кримчан, що відмовилися від громадянства


В Адміністрації президента України заявили, що Петро Порошенко, говорячи про недоступність безвізу для жителів Криму, мав на увазі лише тих кримчан, які відмовилися від українського громадянства. Про це прес-служба АПУ повідомила в коментарі проекту Радіо Свобода, сайту Крим.Реалії.

«Мова не йде про людей, які є громадянами України. Йшлося про ті випадки, при яких люди відмовилися від українського громадянства, отримали російський паспорт. Відповідно, вони ніяк не можуть скористатися безвізом. Президент мав на увазі саме тих людей, які викинули українські паспорти й отримали паспорти фейкових республік, російські паспорти фейкового федерального округу», – заявили в прес-службі.

У відомстві додали, що президент 14 травня «не до кінця висловив думку» і «нечітко розставив акценти», але роз’яснення прес-служби ніяк не суперечать тому, що заявлялося на прес-конференції.

Президент України Петро Порошенко 14 травня на прес-конференції заявив, що жителі Криму і непідконтрольної частини Донбасу зможуть скористатися безвізом, коли над цими територіями буде відновлений український суверенітет.

«Цими перевагами зможуть скористатися тимчасово переміщені особи після проведення відповідної процедури. Ми повинні дуже відповідально ставитися до кожного біометричного паспорта, який видає українська влада», – заявив Порошенко.

Правозахисники звернули увагу, що в законах та інших нормативних документах України стосовно кримчан та інших жителів окупованих територій немає ніяких обмежень при отриманні біометричних паспортів, які дадуть можливість відвідувати ЄС без віз.

Рада міністрів Євросоюзу 11 травня ухвалила остаточне рішення про надання Україні безвізового режиму. Сама церемонія підписання документу, як очікується, відбудеться 17 травня в Європейському парламенті у Страсбурзі.

Після підписання законодавчий акт має бути оприлюднений в Офіційному журналі ЄС і фактично безвіз набуде чинності орієнтовно 11 червня.

В ЄС раніше заявляли, що безвіз для українців може запрацювати наприкінці червня. Для безвізових поїздок громадян України необхідно отримати біометричний паспорт.

Угода про лібералізацію візового режиму поширюватиметься на всі країни ЄС, окрім Великої Британії та Ірландії, а також діяти в країнах шенгенського простору, що не входять в ЄС: Норвегії, Ісландії, Ліхтенштейні та Швейцарії.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG