Доступність посилання

ТОП новини

«Урядовий кур’єр»: указ Порошенка щодо санкцій опублікують завтра, документ набуде чинності


Редакція офіційної газети «Урядовий кур’єр» завтра опублікує указ президента України Петра Порошенка щодо нових санкцій України проти російських компаній і фізичних осіб. Про це Радіо Свобода повідомили у виданні.

«Принесли вже. Завтра він буде опублікований», – повідомили у виданні.

В Адміністрації президента України зазначили, що указ набуде чинності, коли буде опублікований в «Урядовому кур’єрі».

Офіційна газета органів державної виконавчої влади «Урядовий кур’єр» публіковує тексти законів України, указів президента, постанов та розпоряджень Кабміну, нормативні документи міністерств і відомств. Значна частина цих документів набуває чинності з дня публікації в «Урядовому кур’єрі».

У понеділок Петро Порошенко своїм указом ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України, що передбачає застосування нових санкцій проти російських фізичних і юридичних осіб. Текст документа оприлюднений на сайті президента, але це не вважається офіційною публікацією.

У списку 468 юридичних осіб – зокрема, сервіси «Яндекс», соцмережі «ВКонтакте», «Однокласники», сайти Mail.Ru Group, антивірусні компанії «Лабораторія Касперського» і DrWeb. Економічні санкції також запроваджуються проти найбільших російських телекомпаній: «ТВ Центр», РБК, ВГТРК, «НТВ-Плюс», «Звезда», ТНТ, РЕН-ТВ, ОТР.

Згідно з указом, інтернет-провайдери зобов’язані заблокувати доступ до цих інтернет-ресурсів.

Крім того, санкції запроваджуються проти 1228 фізичних осіб: громадян України, Росії й інших держав. Термін дії обмежень – від одного до трьох років.

У РНБО повідомили, що це рішення ухвалене на підставі пропозицій СБУ, Нацбанку і Кабміну.

Голова Інтернет-асоціації України Олександр Федієнко заявив, що здійснення блокування російських сайтів, що потрапили під санкції, українськими провайдерами наразі неможливе технічно. За його словами, для реалізації блокування провайдерам може знадобитися час і великі кошти на переоснащення обладнання та зміну топології мережі.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG