Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 19:26

Допит свідка у «справі Чийгоза» перенесли через його бажання говорити рідною мовою – Полозов


Микола Полозов

Допит одного зі свідків захисту у «справі Чийгоза» не відбувся у вівторок, 16 травня, через його бажання говорити рідною мовою. Про це в перерві судового засідання заявив адвокат Микола Полозов, відео коментаря адвоката опублікував журналіст Радіо Свобода Антон Наумлюк на своїй сторінці в Facebook.

«Перший свідок захисту, який повинен був бути допитаний, – Абдураман Егіз. Однак на попередньому судовому засіданні він заявив про те, що хоче свідчити рідною мовою. Обов’язок суду – надати перекладача. Тому його допит перенесли на наступний понеділок, 22 травня», – розповів Полозов.

За словами Полозова, до обіду російський суд почав допитувати іншого свідка, який говорив про невинуватість Чийгоза.

«Свідок сказав, що бачив Ахтема Чийгоза. Одного разу його бачив до того, як мітингувальники зайняли ліву частину внутрішнього двору. Він закликав людей заспокоїтися, піднімав руки вгору долонями вперед, махав їм. Свідок інтерпретував ці жести як жести заспокоєння. Він сказав, що ніякої таємної системи знаків у Меджлісі ніколи не існувало. Хоча звинувачення вважає, що то були жести, зрозумілі тільки прихильникам Меджлісу», – каже адвокат.

Ахтема Чийгоза затримали в січні 2015 року за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, зокрема, з партії «Русское единство».

«Справу Чийгоза» російський суд розглядає в рамках «справи 26 лютого» після того, як суд на закритому засіданні розділив цю справу на дві: окремо – щодо заступника голови Меджлісу кримськотатарсього народу Ахтема Чийгоза, і окремо щодо інших фігурантів процесу – Алі Асанова й Мустафи Дегерменджі.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG