Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2018, Київ 19:57

Кабмін схвалив законопроект про пенсійну реформу


Володимир Гройсман

Кабінет міністрів України одноголосно схвалив проект закону про пенсійну реформу.

«Дуже дякую, колеги, за підтримку. Рішення прийняте одноголосно», – сказав прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання уряду 17 травня.

Під час презентації законопроекту прем’єр-міністр повідомив, що документ не передбачає підвищення пенсійного віку за наявності 25 років трудового стажу. Також Гройсман додав, що люди без страхового стажу зможуть виходити на соціальну пенсію в 63 роки, а люди з менш ніж 15 роками трудового стажу – в 65 років. Крім того люди, які бажають вийти на пенсію раніше від 65 років, але мають менше ніж 25 років трудового стажу, зможуть доплатити в Пенсійний фонд і вийти на пенсію раніше.

На реалізацію проекту осучаснення пенсій у 2018 році, за його словами, знадобиться понад 30 мільярдів гривень. За словами Гройсмана, додаткова потреба Пенсійного фонду в коштах на 2017 рік становить 11,2 мільярда гривень на осучаснення пенсій.

Законопроект направляють у Національну раду реформ, після чого його планують винести на розгляд Верховної Ради. Гройсман висловив сподівання, що пенсійна реформа буде ухвалена Верховною Радою до літніх канікул і набуде чинності 1 жовтня цього року. Згідно з календарним планом Верховної Ради, літні парламентські канікули мають розпочатися в середині липня.

Раніше в уряді заявляли до кінця травня запропонують на розгляд Верховної Ради проект пенсійної реформи, завдяки якому з 1 жовтня планується підвищити пенсії для 5,6 мільйонів пенсіонерів.

Пенсійна реформа є одним із ключових пунктів меморандуму про співпрацю між Україною та Міжнародним валютним фондом.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG