Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 16:07

Звинувачений у геноциді президент Судану їде на саміт, де буде Трамп


Омар аль-Башир

Президент Судану Омар аль-Башир, що перебуває в розшуку за звинуваченням у геноциді, має намір 20 травня відвідати той же саміт у Саудівській Аравії, що і президент США Дональд Трамп.

Як повідомив 17 травня в Женеві міністр закордонних справ Судану Ібрагім Гандур, Башир вирушить до Саудівської Аравії 19 травня.

«Ми розраховуємо на нормалізацію наших відносин зі США», – додав він.

Водночас посольство США в Хартумі дало зрозуміти, що зустріч між Трампом і Баширом малоймовірна. За повідомленням, США виступають проти «запрошення, сприяння чи підтримки поїздок будь-якої особи, щодо якої діє ордер на арешт від Міжнародного кримінального суду».

Міжнародний кримінальний суд у 2008 році видав ордер на арешт аль-Башира за звинуваченнями у вчиненні геноциду, воєнних злочинів, злочинів проти людяності у конфлікті в провінції Дарфур, коли загинули десятки тисяч людей. Омар аль-Башир відкидає звинувачення і відмовляється співпрацювати з судом.

Трамп відвідає Ер-Ріяд, Єрусалим, Рим і Брюссель під час своєї першої закордонної поїздки після вступу на посаду в січні. Його супроводжуватиме держсекретар Рекс Тіллерсон.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG