Доступність посилання

ТОП новини
24 Січень 2019, Київ 01:12

У Запоріжжі вшанували пам’ять жертв депортації кримських татар


У Запоріжжі на площі Маяковського відбулася акція до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Організаторами заходу були Ісламський культурний центр «Віра» та місцевий осередок «КримSOS».

Перед початком акції організатори роздавали перехожим кримськотатарські прапорці, аби нагадати про історичні події та сучасну ситуацію у Криму.

«Сьогодні у нас проходить мітинг-шана пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу та інших народів, яких було депортовано у 44-му році. Мета нашої акції– привернути увагу до того, що відбувалося 73 роки тому і що відбувається зараз у Криму. Ні для кого не є секретом той факт, що зараз в окупованому Криму відбуваються репресії за етнічними й політичними ознаками», – розповіла координатор запорізького осередку «КримSOS».

Також у ході мітингу імам Запорізької мечеті Мухамад Мамутов провів молебень за загиблими під час депортації кримських татар у 1944 році.

18 травня 1944 року почалася депортація сталінським режимом із Криму близько 200 тисяч кримських татар. В Україні ця депортація визнана геноцидом. Цей день, 18 травня, в Україні вшановують як День пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу. Крім того, після незаконної окупації Криму Росією навесні 2014 року 18 травня визначене також як День боротьби за права кримськотатарського народу.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG