Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 12:30

США змінюють тактику боротьби з угрупованням «Ісламська держава» – Маттіс


Джеймс Маттіс

Пентагон зосередив свою увагу на боротьбі з угрупованням «Ісламська держава» і тепер прагне «знищити» іноземних бойовиків угруповання, щоб вони не змогли повернутися на Захід, заявив міністр оборони США Джеймс Маттіс 19 травня.

Він повідомив, що президент США Дональд Трамп схвалив рекомендацію Пентагону про «тактичний відхід від витіснення «Ісламської держави» із безпечних місць» до «оточення ворога в його укріпленнях».

Пентагон вважає, що така стратегія призведе до зменшення терористичних атак ісламістів таких, як були в Парижі, Бельгії та інших країнах.

«Мета полягає в тому, щоб запобігти поверненню іноземних бойовиків-утікачів», – сказав Маттіс. – Іноземні бойовики – це стратегічна загроза, якщо вони повернуться додому в Туніс, Куала-Лумпур, Париж, Детройт чи куди-небудь». Маттіс назвав тактику «оточити і атакувати» такою, що призведе до знищення бойовиків.

Попри те, що угруповання «Ісламська держава» втратило 55 відсотків території, що колись утримувало в Іраку та Сирії (понад чотири мільйони людей були звільнені з-під його контролю), потрібно ще багато зусиль для повного вигнання ісламістів з Мосула, при тому, що бої за Ракку лише розпочались.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG